Ekotechnik

Produkty

Projektujeme a stavíme fotovoltaické elektrárny „na klíč“, jenž využívájí moderní technologie pro výrobu vlastní elektrické energie v domácnostech, firmách nebo státních institucích. Naše fotovoltaické elektrárny obsahuje vybrané kvalitní komponenty, které splňují dotační podmínky programu Nová zelená úsporám nebo dalších státem nabízených dotačních programů (OP PIK, IROP nebo OP ŽP).

S fotovoltaickou elektrárnou získáte:

 • energetickou nezávislost
 • investici do úspor energie s rychlou návratností
 • komplexní řešení „na klíč“ a zcela bez starostí
 • státní dotaci na pořízení elektrárny - možnost výhodného financování až 100% pořizovací hodnoty
 • spolehlivý a téměř bezúdržbový zdroj šetrné energie
 • pojistku proti možnému zdražení energie v budoucnosti
 • modulární systém, který si můžete kdykoliv rozšířit (např. o další panely či baterii)
 • záruční a pozáruční servis po celé ČR


SOLAR KIT

Střešní fotovoltaický systém pro ohřev vody nebo výrobu solární energie

Zjistit více


SOLAR KIT PROFI

Střešní fotovoltaická elektrárna pro komerční nebo komunální budovy

Zjistit více


Pozemní fotovoltaická elektrárna

Velké fotovoltaické elektrárny pro podniky, firmy nebo instituce s velkou spotřebou elektřiny

Zjistit více


Onyx Solar

Unikátní systém fotovoltaického skla integrovaného do pláštů fasád nebo střech budov

Zjistit více


Huawei Luna

Fotovoltaické hybridní bateriové systémy

Zjistit více


PMT

Profesionální montážní struktury pro upevnění solárních panelů na střechách

Zjistit více

Služby

Od roku 2007 jsme postavili fotovoltaické elektrárny pro sebe i naše zákazníky v České republice a v zahraničí (Velké Británii, Rumunsku, Turecku, Maďarsku, Rusku, Kazachstánu a na Ukrajině) o celkovém výkonu 428 MWp. Zabýváme se výstavbou nejen velkých fotovoltaických instalací, ale i malých střešních elektráren, a to včetně akumulačních systémů pro uskladnění energie.

Financování

Zajistíme profinancování Vašich investic do FVE

Zjistit více

Výhody solární energie

Výroba solární energie z fotovoltaických elektráren (FVE) je velmi perspektivní. Díky stále klesajícím nákladům na fotovoltaické technologie se solární energie stává plně konkurenceschopnou oproti dodávkám elektřiny ze sítě.

Nevyčerpatelný zdroj energie

Solární energie patří mezi nevyčerpatelné energetické zdroje. Při přeměně slunečního světla na energii by za hodinu bylo vyrobeno více elektrické energie, než kolik jí celé lidstvo spotřebuje za rok. Její využití nemá žádné negativní dopady na životní prostředí. Množství využitelné energie závisí na klimatických podmínkách jednotlivých částí zemského povrchu. Lze ji dobře využívat nejen v oblastech s dlouhým slunečním svitem, ale i s vyšší nadmořskou výškou.

Zjistit více

Partneři

Na trhu s fotovoltaickou se pohybujeme déle než 10 let. Díky našim bohatým zkušenostem s navrhováním, výstavbou a provozem solárních elektráren vám dokážeme navrhnout komplexní řešení, včetně zajištění dotací a financování. Jako velký provozovatel FVE máme přístup k dodávkám komponentů přímo od výrobců, proto Vám dokážeme nabídnou i zajímavé cenové podmínky a zboží skladem.

Co děláme

Stavíme solární a hybridní elektrárny a staráme se o jejich servis již od roku 2006. Naše služby využívají zákazníci nejen v České republice, ale i dalších zemích (Velká Británie, Slovensko, Maďarsko, Rumunsko, Španělsko, Turecko, Ukrajina, Kazachstán, Rusko). Jsme česká společnost se silným zázemím, která disponuje týmem vlastních odborníků a techniků. Obnovitelné zdroje jsou naším posláním.

Historie společnosti

Společnost EKOTECHNIK byla založena v roce 1990. Nejprve jsme se zabývali instalací a distribucí potrubních a fóliových systémů od domácností po těžký průmysl. Zrealizováno 660.000 m2 u uložišť a podzemních staveb a 396.000 m2 střech. Od roku 2004 se zabýváme solární energetikou. V roce 2006 jsme postavili jednu z prvních velkých solárních elektráren o výkonu 693 kWp v České republice. V letech 2008-2012 jsme expandovali do zahraničí, kde jsme byli účastni výstavbě fotovoltaických elektráren o celkovém instalovaném výkonu ve výši 428 MWp. V současnosti společnost provozuje vlastní fotovoltaické elektrárny o výkonu 17 MWp. Kromě toho jsme realizovali instalace fotovoltaických panelů na střechách o celkové výměře 396.000 m2.Od roku 2012 připravujeme malé ekologické zdroje pro vlastní spotřebu, které pro nás znamenají větší smysluplnost a návrat k přirozenému využití obnovitelných zdrojů.

Co nabízíme

 • projektování a komplexní dodávky fotovoltaických a hybridních elektráren „na klíč“
 • vyřízení dotací z programu Nová zelená úsporám
 • zajištění financování výstavby elektráren ve spolupráci se stavební spořitelnou Modrá pyramida
 • dálkový monitoring a servis elektráren
 • distribuci fotovoltaických komponentů a bateriových systémů pro obchodní partnery - zkušenosti.